Teabeüritused

Eri sihtgruppide intellektuaalomandi teadlikkuse suurendamiseks korraldasime 2021. aastal 18 teabeüritust, millest võttis osa 597 huvilist. Kõige rohkem sooviti teavet kaubamärkide kaitsmisest, kuid oluliselt on kasvanud huvi ka leiutiste seminaride vastu. 

Tavapärased õppeklassiseminarid toimusid 2021. aastal veebis. Ühtekokku korraldasime neli kaubamärgiseminari, kolm disainiseminari ja kolm leiutiste seminari. Leiutiste valdkonnas korraldasime koostöös Tehnopoliga lisaks ühe venekeelse seminari.

Juba traditsiooniks saanud Tallinna Ettevõtluspäeva ja intellektuaalomandipäeva seminaridel jagasid sel korral oma kogemusi ja nõu Cleveron ja Iglucraft. Intellektuaalomandipäeva puhul korraldasime ka viktoriini, kus huvilised said proovile panna oma teadmisi kaubamärgi- ja disainiteemadel.

EUIPO-ga koostöös sai korraldatud nii seminare ettevõtjatele kui ka intellektuaalomandipraktikutele. Lisaks alustas edukalt Euroopa Komisjoni ja EUIPO kaasrahastatud SME Fund, mille kaudu saavad ka Eesti ettevõtted toetust intellektuaalomandi kaitsmiseks.

Teine oluline sihtrühm ettevõtjate kõrval on noored, kelle teadlikkus intellektuaalomandist suurendame iga aasta koostöös mõne ülikooli või kõrgkooliga. Samuti tunnustasime ühte nutikat leiutajat õpilasleiutajate riiklikul konkursil ning jätkasime intellektuaalomandi tutvustamist majandusvihiku veergudel, mida jagatakse kõigile majandusprogrammi Junior Achievement järgi õppijatele.

Peeter Oja Patendiametis videoklippide filmimisel
Peeter Oja Patendiametis videoklippide filmimisel

Ettevõtjate teadlikkust aitasid suurendada mitu värvikat tegelaskuju ja kana, kes astusid üles EUIPO projekti raames toodetud videoklippides.

Autor

Triin Urviste
Triin Urviste

teabeürituste koordinaator